Star Rating (9)
Goldi Doğal Kauçuk Emzikler
 
 
 

31,50 TL

Goldi Doğal Kauçuk Emzikler

Üretici WVP Volker Pannemann GmbH

Ürün Nr.: GD-EM01

 

Bu seçim uygun değil.

Goldi emzik modelleri

 
 

Ürün bilgileri "Goldi Doğal Kauçuk Emzikler"

GOLDİ: DOĞAL KAUÇUK EMZİKLER

Goldi, doğal kauçuk emzikler, doğal emme ihtiyacını bastırması ve bebeği sakinleştirmesi açısından çok iyi yardımcılardır. Aynı zamanda formu ve malzemesi sayesinde, bebeklerin parmak emmesine engel olarak çene ve damak deformasyonunu da önler.

 saugen53a97b8dec657

Kauçuk iki yolla elde edilir:

1.Yol: Tropik kauçuk ağacından damlayan süt toplanır.

2.Yol: Sentetik olarak ham petrol bazlı.

Goldi emziklerinde kullanılan, %100 doğal kauçuk, hiçbir katkı maddesi olmadan doğal kauçuktan üretilir.  Doğal kauçuk üretimi ekolojiktir. Ürün elle toplanır ve doğal kauçuk sürdürülebilir bir kaynaktır.

Doğal kauçuk, esnek yapısı ve gerilme mukavemeti ile anlaşılır. Goldi emzikleri yapılan bir testte 85 kp = 170 kg olan bir gerilme kuvveti ile çekilmiş olmasına rağmen, emzikte hiçbir deformasyon oluşmamıştır.

Neden tamamen doğal kauçuk?

images53a97b84bf6c6

*Doğal kauçuğun yüksek kalitesi, bebeğe anne tenine en yakın hissi verir ve doğal bir rahatlatıcı ve iyi hissettirici görevi görür.

*Doğal kauçuk, dokusu ve kapalı formu sayesinde bakteri üremesine elverişli değildir.

*Bebeklerin ilk dişleri çıkmaya başladığında emzik mutlaka doğal kauçuk olmalıdır. Çünkü ısırma nedeniyle silikon emzikleri parçalayıp minik parçacıkları yutabilir.

Goldi, %100 doğal kauçuk emziklerini geliştirirken doğadan ilham aldı

Ebeler ve emzirme danışmanları, emzik kullanımı konusunda bilinçli olunmasından yanadır. Çünkü bebeğin çene kaslarını geliştiren ve düzgün bir ağız yapısı oluşturan şey, anne memesinin emilmesidir.

Bebeklerin emerken ağız ve dil yapılarının aldığı fizyolojik durumu gösteren çizimler, bebeğin anne memesini emme esnasında alınan ultrason görüntülerinden, memenin bebeğin ağzının ne kadar derininde olduğunu, dilin meme altında nasıl düzleştiğini (Şekil a) ve dilin aşağı yukarı hareketlerle emme fonksiyonunu nasıl yerine getirdiğini gösteren (Şekil b)  bilimsel çalışmalara dayanmaktadır.

mund_baby_serie_2353a97b8d14abf

Bebek, annenin meme ucunu ve çevresindeki kahverengi bölgeyi ağzının arka bölümüne ulaşacak kadar ağız içine alır.

Emme fonksiyonu, memenin ağız içine dolu dolu yerleştirilmesi, ağzın sıkı şekilde kapatılması, güçlü tekrarlar ve yutkunmadan oluşur ve “sağma” fonksiyonu ile aynıdır.

Bu yukarı ve aşağı hareketler, ilgili kasları çalıştırır ve sağlıklı diş ve çene yapısı ile birlikte damak gelişimini sağlar. 

Kaynak: Dr. Mike Woolridge, „The anatomy of infant sucking“.Leeds Üniversitesi, Anne-Bebek Araştırmaları.

Emzirme-Dünyanın en doğal olayı

Emme içgüdüsü ve emme ihtiyacı bebeğe doğuştan verilen bir yetenektir ve yaşamsal önemi vardır. Bu yetenek olmazsa bebek açlıktan ölebilir. Ancak bebek, bu durumu bazen rahatlamak için de kullanır. Bu durumda, annelerin emzik ile desteğe ihtiyacı vardır. Çünkü anne memesinden gereğinden fazla geçirilen zaman, bebeğin de fazla ve gereksiz besin almasına neden olan bir durum olabilir. Bebeği rahatlatmak için, eğer ihtiyacı olan gıda değilse, emzik kullanımı doğrudur.

Ayrıca bebek 3. Ayından sonra emmeyi eşyalara güven sağlamak için kullanır. Bu aşamada emme, onda güven duygusu için gereklidir ve bunu karşılamak için farklı cisimler ya da parmak emecektir. Parmak emme, çene yapısını bozar, diş gelişimini kötü etkiler.

Goldi doğal kauçuk emziklerini seçmek için 6 iyi neden:

1.   Goldi doğal kauçuk emzik, tamamen yumuşak, esnek ve zararlı maddelerden uzak olarak EU Norm EN 1400 kalite ve güvenlik standartlarına uygun üretilmiştir.

2.   Emziğin yüze gelen düz gövdesi bütünüyle doğal kauçuktan yapılmıştır. Yumuşaktır ve sağlamdır. Ağız ve dudak kasları için gerekli hareket imkânını sağlar. Böylece ağız ve yüz kaslarının düzgün şekilde gelişimini destekler.

3.   Emzik üzerinde 3 hava deliği, salya birikimini ve böylece deri kızarıklıklarını, ağız çevresi tahrişlerini önler.

4.   Emzik bölümü yumuşaktır ve simetrik formu sayesinde dile yeterli hareket alanı bırakarak ağız boşluğu algısının gelişmesine yardımcı olur.

5.   Emzik gövdesi ve emzik tek parçadan üretilmiştir. Bu nedenle parçalara ayrılma riski yoktur.

6.   Emziği kavrama kısmı da yumuşak kauçuktandır. Böylece uyku esnasında yüze zarar vermez. Ayrıca bebeğin tutma refleksini geliştirecek şekle sahiptir.

goldi-r-n-zeri-a-klamalar53a97b82b78ad

Goldi, neden düz gövde yaptı?

Bebekler dünyaya ön damak daha önde ve arka damak daha arkada ve ön damaktan daha ufak olarak doğarlar. Bu durum, altı ay anne memesi emmiş olan bebeklerde tamamen düzelir. Bebeğin anne memesini emmesi, dudakların doğru kapanması, dilin konumu ve yutkunma üzerinde inanılmaz büyük bir rol oynar. Ayrıca bebek, emme sırasında burun ucu ve çenesiyle anne ile ten temasındadır. Bu bebeği sakinleştirir ve dudak hareketlerini destekler. Aileler, dudakları harekete geçirmek için parmak uçlarını burnun ucuna ya da çeneye koyarak egzersizler yaptırmalıdır. Goldi’nin yuvarlak ve düz tabanı sayesinde bebeğin burun ucu ve çenesi tabana değer ve bebek kendini rahatlamış hisseder. Ayrıca bebek, Goldi emzikleri dilediği gibi ağız içinde döndürebilir. Bu da dil ve yanak kaslarını güçlendirir. Bu nedenle burnun açıkta bırakıldığı bir emzik gövdesi verimli değildir ve kesinlikle tavsiye edilmez.

Emzik ölçüleri 

Goldi, her ay için doğru formun seçilmesini önermektedir. Emmeye yeni başlayan bebekler için doğal formlardan birinin tercih edilmesi, bebeğin anne memesinden alışkın olduğu ve doğası gereği doğru olan emme tarzına devamı açısından önemlidir. Özellikle yeni emzik kullanan ve emziği ağızlarında çeviren bebeklerin doğal formları kullanması gerekir. Her bir büyüme aşamasında emzirme hemşireleri ve ebeler tarafından önerilen doğru boyut seçimi için aşağıdaki ölçülere bakınız.

emzik-l-leri

Goldi kullanma talimatları

*Goldi emziklerini üzerindeki yumuşak dokuyu yıkayarak kullanın.

*Hiçbir zaman bal, reçel, şeker gibi tatlı bir şeyin ya da bir ilacın içine batırmayın.

*Bebeğin emzikle yoğun olarak oynamasına izin vermeyin.

*Uykuya daldıktan sonra emziği mutlaka ağzından çıkarın.

*Emziği bebeğin susuzluk, alt değiştirme ya da oyun gibi ihtiyaçlarını karşılamadan, rahatlatmak amacıyla kullanmayın.

*Temel olarak emziğin kullanım amacı, stres zamanlarında sakinleştirmek ya da uykuya dalmasını kolaylaştırmak olmalıdır.

*Emzik, sadece anne memesini doğru şekilde emmeyi öğrenmiş olan bebeklere verilmedir.

Bebeklerinizi emzik bağımlısı haline getirmeyin.

*Emzik kullanımı 2-3 yaşlarında bıraktırıldığında dişlerine hiçbir zarar vermeyecektir.

Ürün güvenilirliği

Alman Test Magazini doğal kauçuk emziklerimizi test etti ve hem damaklı hem doğal modellerimizi “çok iyi” puanlaması ile değerlendirdi. Bütün GOLDI doğal kauçuk ürünleri 20 yıldır aynı kalitedeki ham madde ve üretim teknikleri ile üretilir. İçerikleri her daim, Alman sertifikalı enstitüler tarafından EU Normlarına göre incelenmiştir. Goldi garantisi, kaygısız bir kullanım için, içeriğindeki zararlı madde seviyesi sadece yasal zorunluluklar için değil amaçlanan sınırların da altındadır.

Ürün güvenliği için, ürünlerimiz bağımsız ve devlet tarafından onaylı test laboratuvarlarınca EN 1400-3 normlarına göre test edilmiştir. İçeriğinde, nitrosamine, latex proteinleri, 2-mercaptbenzothiazol (MTB), antioxidantien (BHT) maddelerine rastlanmamıştır. Ayrıca mekanik güvenilirlik için de E1400-2 normlarına uygunluğu onaylanmıştır. Goldi ürünleri EN 14350-2 normlarına göre Bisphenol-A (BPA) içeriği açısından da test edilmiş ve Goldi Doğal Kauçuk ürünlerinin Bisphenol-A (BPA) içermediği tespit edilmiştir.

Öko-Test Magazine Goldi ürünlerini test etti ve şunlarla ödüllendirdi:

goldi-d-lleri

Paketleme

Goldi plastik paketleri test edildi ve PVC/PCDC/klorlu sentetik madde içermediği onaylandı. “Yeşil Nokta” değerlendirmesine göre, Goldi poşetleri geri dönüşümlü ürün olarak derecelendirildi. Hacimli paketler transport sırasında çok yer kaplamaktadır. Bu durum da ne ekolojiktir ne de ekonomik. Goldi poşetleri hacimli paketlere göre %75 daha az yer kaplar. Yani bir pakette 10.500 Goldi yollanabilir. Aksi takdirde sadece 2.500 adet bir palete sığardı. Ayrıca karton paketlerde ve onların dizaynında daha fazla karbondioksit salınımı gerçekleşmekte ve daha fazla kâğıt ve çöp üretimine neden olmaktadır.

 img_080953a97b8b0a6ce

 

Yönlendirici linkler "Goldi Doğal Kauçuk Emzikler"

Başka ürünler WVP Volker Pannemann GmbH
 

Üretici açıklaması "WVP Volker Pannemann GmbH"

Goldi markalı, %100 kauçuk emzik üreticisi

 

Bu ürün için müşteri değerlendirmeleri: "Goldi Doğal Kauçuk Emzikler"

Ortalama müşteri değerlendirmesi:
Star Rating
(9 müşteri değerlendirmesinden oluşan)
 
 
  Meliklee 2016-09-07 13:17:11

rahatladık

geceleri bebek uyumamaktan bir hal oldu onca emzik aldım ne yazık ki kabul etmedi bu emzik nedense elinde şuanda temiz bir ürün beğendim tavsiye ederim arkadaşlar..:)

 
  yeliz beysan 2015-06-22 14:17:41

emzik

organik doğal ürün diye duymuştum ürünü aldım gayette memnunum anne memesine yakın olanı ve damaklı aldım daha iyi bebegim şuanda tavsiye ederim arkadaşlar :))

 
  merve soluk 2015-06-15 16:50:53

süper

3 aylık kızım emzik almak istememişti. Alt dudağını emiyordu. Goldi ile tanışınca bu alışkanlığındna vazgeçti ve hemen uykuya dalıyor.

 
  aysegul10 2015-02-03 09:06:54

güzellll

emzik konusunda çok hassasım araştırmam sonucu bu ürünü buldum teşekkürler :)

 
  melike33 2014-12-19 11:37:51

güzel

ilkdefa kullandım bence doğal olması ayrı bir avantaj.

 
  pelin K 2014-11-25 15:16:18

doğal

herzaman doğal ürün seçeerim bu konudada çok seçiciyim goldı' yi seçtim doğal ürün dediler kullanıyorum sonucu görücez bakalım :/

 
  hale cansu 2014-11-17 12:18:11

idare eder

ürün aldım ama kokuları değişik iyimi kötümü bilemedim doğal olduğu için diyorlar ama pek iyi bulmadım ama genede kullanıyoruz

 
  Selenn 2014-11-14 14:51:43

güzel

geceleri uyku bölünmeleri olduğunda ağlamaktan uyutmadığı günler bu emzik azda olsa iyi geldi ve sadece bu işime yaradı doğal bir emzik olduğu söylendi iyi güzel kokusu var ama sorun yok..

 
  Ahmet Deniz 2014-06-27 11:10:27

içim rahat

bayağı sade duruşu var ve hoşuma gitmemişti en başta ama sağlık yönünü düşününce fikrim değişti içim rahat artık sipariş ettim bir tane bekliyoruz bakalım

 
 
Değerlendirmeler kontrol sonrası aktive edilecek.

Ürünü değerlendirin

 
 
 
 
 
 

* ile işaretli alanlara giriş zorunludur.

 
 
 
 

En son görüntülenen ürünler