Güncel Anne’nin Kara Listesi

Gerek özel hayatımda gerekse günlük mesleki  pratiğimde pek çok şaşırtıcı, sinir bozucu, üzücü durumla karşılaşıyorum. Bunlardan bazılarını  sizlerle paylaşmak istedim. İşte Güncel Anne’nin Kara Listesi:

+Çocuklarını oto koltuğunda oturtmayan ebeveynler. Daha da fenası ön koltukta kucakta, hatta direksiyondaki kişinin kucağında oturtup seyr-ü sefer eyleyenler. Güncel Anne’nin  Kara Listesi’nin başında yer almakta.

+Aynı şekilde küçücük bebeleri  motosiklete bindirenler.

+Çocuğunun yanında sigara içiren veya içen anne-babalar. Hele de çocuk astımsa…

+Kaldırımları ve caddeleri  bebek arabaları ve engelliler için tehlikeli birer parkur olmaktan bir türlü çıkartamayan idareciler.

+Pazar günleri hem de sabahın köründe tadilat yapan komşular.

+”Hııım bu bebek ne kadar da zayıf;  acaba sütün yetmiyor mu ?” diye ahkam kesen eş, dost, akraba konu, komşu, yaşlı teyze hatta bazen de doktorlar Güncel Anne’nin Kara Listesi‘nde önemli bir yer tutmakta.

+Her türlü sağlıksız GDO’lu  ve zararlı besinleri sanki çook masum ve faydalı şeylermiş  gibi tanıtan firmalar (Boy uzatan meyveli yoğurt, sağlıklı margarin gibi).

+Çalışan annelerin, süt izinlerini ve doğum izinlerini kullanmasında pürüz çıkaran bilumum yönetici, işveren ve iş arkadaşları.

+Bebeklere ilk günden mamayı dayayan, doğru dürüst emzirme politikası geliştirememiş, sözde ”bebek dostu hastaneler”.

+”Nasıl olsa açık havadayız bir şey olmaz”deyip, çocuk parklarında fosur, fosur sigara içen anne babalar. 

kaynak: guncelanne.com

 
 
 
 
 

Yorum yazın

Captcha
 

* ile işaretli alanlara giriş zorunludur.