Bebeklerde karın ağrısında sıcak su torbalarından sevimli sıcak oyuncaklara

Bizler çocukken, karnımız ağrıdığında karnımızın üzerine ya da üşüttüğümüzde göğsümüze sobada ısıtılmış sıcak tülbentler koyardı annelerimiz. Sonra bizler anne olunca biraz daha pratik bir şeyler olsun istedik. Çünkü her defasında tülbenti ısıtmak gerekiyordu.

kuzucuk-lavendi-2

Bunun üzerine, daha uzun süreli sıcaklık sağlayan sıcak su torbaları, sonrasında da ısınan jeller geliştirildi. Ancak hem sıcak su torbalarının hem jellerin aşırı ısınması rahatsız ediciydi. Ayrıca her ikisinde de sızıntı ve patlama riski vardı ve bu da huzursuz ediciydi.

Geleneksel anne yöntemi, riski sıfır, daha rahatlatıcı bir ürünle sunulmalıydı. Doğal yöntemleri kullanan toplumlardan bilinen kiraz çekirdeğinin uzun süreli sıcak ya da soğuk tutma özelliği, bu ürün için kullanılmaya başlandı.

Son zamanlarda da, daha da cıvıl cıvıl daha da sakinleştirici olan bir yönteme geçildi. Trend, peluş oyuncakların içine yerleştirilen lavanta ve farklı kokulu baharatların çekirdekleriyle gerçekleştirilebilen sıcak kompres yönünde şu an. Bu cıvıl cıvıl, neşeli hayvancıklar, öyle sevimlilier ki, hasta bir bebeği bile keyfilendirebiliyorlar.

uzun-kulakl-k-pek-ik-2

İster mikro dalga fırında ister kalorifer üzerinde ister normal fırında ısıtın!

Bu oyuncaklar, çok kolay ve hızlı bir şekilde ısınıyor. Sıcak su torbalarında olduğu gibi aşırı ısınma yapmıyor, sızıntı sonucu yanmalara sebep olmuyorlar. Dolgu maddesi olarak kullanılan %100 doğal çekirdekli baharatlar sayesinde, 1,5 saat boyunca sonra dahi vücut sıcaklığında doğal bir ısıya sahip oluyor. 

Sadece çocuklara özel değil!

Sıcak kompres oyuncaklarının sıcaklığı ile kendinizi de şımartabilirsiniz.

  • Isıtılarak ağrılı bölgelerde kullanıldığında özellikle romatizmal ağrılar ile kireçlenmelerden kaynaklanan ağrılarda önemli yararlar sağlar.
  • Verdiği uzun süreli sıcaklık sırt ağrılarını hızlı bir şekilde rahatlatır.
  • Adet sancılarını ve loğusa sancılarını gidermede çok etkilidir.
  • Bebek yataklarının ısıtılması için mükemmel bir araçtır. Özellikle süt bebeklerinin karın ağrısı ve gazdan kaynaklanan sancılarını hızla hafifletmektedir.
  • Şirin hayvan figürlerini çocuklar, uyku arkadaşı ya da oyuncak gibi kullanabilir.
  • Kış akşamlarında yatakların ısıtılmasında kullanıldığı gibi, üşümüş ayakları ısıtmak için yakıcı değil doğal bir sıcaklık verir.
  • Sezaryen ile doğum sonrasında ameliyat bölgesinin toparlanmasını hızlandırır.

Nasıl kullanılır?

  • Mikro dalga fırınlarda, 700 W’da– max. 90 saniye,
  • Klasik fırınlarda ise orta sıcaklıkta (150-200 derece) 15 dakika ısıtılmalıdır. Sürelere uyulması yastığın kumaşının yanmaması için önemlidir.
  • Isıtılan ürün sorunlu ya da ısıtılmak istenilen bölgeye konulur ve ürün vücudun şeklini alarak depoladığı ısıyı vücuda verir. 

Sağlıklı günler dileğiyle,

Yazan: Filiz Koç

www.bebekesya.com

 

 

 
 
 
 
 

Yorum yazın

Captcha
 

* ile işaretli alanlara giriş zorunludur.

 

Uygun ürünler

Foto yok

0,00 TL