Beşik şart! Peki, hangisini seçmeli?

Doğuma birkaç ay kalmış, kısa bir zaman sonra dünyaya gözlerini açacak bu ufacık bedenin tüm ihtiyaçları düşünülmüş, bezinden, oyuncağına, bebek karyolasından, alt değiştirme minderine hatta salya mendillerine kadar her şey alınmış. Büyük bir heyecan ve keyifle bebeklerinin tüm eksiklerini tamamladıklarını düşünen yeni anne babaların aklının köşesinden bile geçmeyen ilk üç ayın en önemli eşyası hariç...

BEBEK BEŞİĞİ

 

Bebekler de Depresyona Girer

“Bebektir, bir şey anlamaz” bilgisi çoktan eskidi. Artık, bebeklerin değil doğumdan, anne karnından itibaren her şeyin farkında oldukları biliniyor. Üstelik, bebekler de depresyona giriyor.

 

Eyvah, bebeğimin kafası düzleşti !!!

Günümüzde 4 bebekten birinde kafa şekil bozukluğu-kafa düzleşmesi görülmektedir. Bu duruma neden olan farklı etkenler vardır. Bunlardan en yaygını, daha hamilelik esnasında bebeğin anne karnında aldığı pozisyona göre, başının belli bölümlerinde deformasyon olmasıdır. Bunun dışında, bebeğin yatış pozisyonu da kafa düzleşmesine neden olmaktadır. Ebe ve doktorlar, ani bebek ölümlerini engellemek için bebeklerin sırtüstü yatmasını önermektedirler. Bu önerileri sayesinde ani bebek ölümlerinde ciddi bir gerileme kaydedilmiştir. Ancak bebeğin kafa kemiği o kadar yumuşaktır ki, uzun süreli sırt üstü yatma nedeniyle kafa kemiğinde şekil bozuklukları-kafa düzleşmesi oluşur.

Normal durumlarda bu şekil bozuklukları, bebeğin ilk yıllarında beyinlerinin büyümesi ile az veya çok düzelme gösterebilir. Ancak tam anlamıyla düzgün bir kafa şekli için desteğe ihtiyaç vardır.

Ebeveynler, bebeklerinde kafa düzleşmesinin önüne geçmek için, bebek ölümlerine sebep olabilecek riskli yöntemler uygulamakta; yani bebek, ebe ve doktorların kesinlikle tavsiye etmediği gibi yan veya yüzüstü yatırılmaktadır. Bunun dışında piyasada bulunan, bebeklerin kafa şekillerini koruma amaçlı maske veya yatma gereçleri ise oldukça kötü görünümlü ve hem aile hem bebek için rahatsızlık vericidir.

 

Nerede o eski hamileler? Artık annelerin incecik bedenlerinde, önde koca bir karınla taşınıyor bebekler. Dolayısıyla anneler, hamilelik öncesi ne giyiyorlarsa hamilelik esnasında da onu giymek istiyorlar.

 

Theraline Medikal Bebek Yastığı

THERALINE bebek yastığı, uzun süreli sırtüstü yatmanın sonucunda bebeğinizin baş şeklinin deformasyona uğramasını önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Düz kafa sendromunda önleyici, gerçekleşmiş vakalarda da tedaviye yardımcıdır.

 

Yeni doğan bebek bakım eğitimi

Keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındayken merak ettiğiniz ve belki biraz endişelendiğiniz şeyler olabilir. Gebelik, doğum ve en sonunda ulaştığınız bebek. Bunlar, bir anne ve baba adayının hayatında dönüm noktalarıdır. Biz, bu dönüm noktanızın en iyi şekilde olması için sizlere destek vermeye çalışıyoruz.

 

Bebek taşıma şalı, bebeğin annesinin veya babasının vücuduna yakın bir şekilde taşınmasını sağlayan basit bir bez parçasıdır. Taşıma şalını dı­şarı çıktığınızda veya evin içinde dolaşırken kullanabilirsiniz.

 

Bebekler, 6 ayından sonra katı gıdaya geçer. Anne babalar da katı gıdada ne yedirelim telaşına. Sağlıklı ve lezzetli önerilerimizle yardımcı olabileceğimiz serinin ilk gıdası: Havuç Püresi

 

Bebe au lait emzirme önlükleri

Anneler, BEBE AU LAIT sayesinde artık daha özgür!
İster evinizde, misafirlerinizle olun, ister dışarıda, toplum içerisinde, yanınızda BEBE AU LAIT emzirme önlüğünüzle artık bebeğinizi her yerde gönül rahatlığıyla emzirebileceksiniz.

 

Doğa Koleji ana sponsorluğunda düzenlenen ve Acıbadem Sağlık Grubu, Can Bebe, E-Bebek, Forum İstanbul, Radyo Voyage gibi büyük markaların da sponsorlar arasında olduğu, Türkiye'nin en kapsamlı aile festivali İBS, 13 Aralık'ta kapılarını açıyor.

 

Joolz Day bebek arabası

JOOLZ DAY ile gezintilerinizde, bebeğiniz rahat ve huzurlu, siz keyifli olun. Kullanımı çok pratik, çok amaçlı ve son derece konforlu olan bu araba, miniğinizle açık havada geçirdiğiniz zamanları eşsiz kılar. Size farklı kullanım seçenekleri sunarak, bebeğinizin durumuna en uygun pozisyonu ayarlamanıza olanak verir. Öyle ki; JOOLZ DAY, bir portatif yatak, alışveriş sepeti ve yağmurdan koruma kılıfı ile birlikte gelir ve telaş etmenize gerek kalmadan, hemen seyehate hazır duruma gelir.

 

Çocuklarda karanlık korkusu

Karanlık korkusu, çocukluk döneminde görülen korkuların en yaygınlarından biridir. Sadece anneye babaya zor geceler yaşatmakla kalmaz, çocuğu da ne yapacağını bilemediği bir duruma sokar.

Her insan yaşamı boyunca korku hissini zaman zaman yaşar. Çocuklar için de korku gelişimlerinin bir parçasıdır. Birçok korku çeşidi geçicidir, gelişimle ilgilidir. Çocukların kendilerini tehdit eden uyaranlara gösterdikleri normal tepkilerdir. Bu gelişimsel korkular, günlük yaşamın sürdürülmesini etkilemezler. Bebeklikten itibaren her yaş grubunda farklı korkular normaldir. Bu “normal” sayılan korkular, çocuğun günlük yaşantısını devam ettirmesine engel olmadığı sürece doğal karşılanmalıdır.

 
1 2 >
Sayfa 1 -den: 2